K VÝZNAMNÝM VRCHOLŮM JIHLAVSKA – ŠPIČÁK A ČEŘÍNEK

Z města vyjedeme po trase č. 5090 směr Kostelec, která nás provede kolem zámku a soustavy rybníčků až vystoupáme /2-3/ k památným Douglasovým jedlím. Dál už pojedeme po lesních cestách mírným stoupáním nebo traverzem kolem vrcholu Malého Špičáku a pod Popickým vrchem. Na jednotlivých křižovatkách lesních cest doporučujeme orientaci podle mapy a turistického značení. V závěru této velmi pěkné pasáže nás čeká náročnější terénní sjezd dolů do Kostelce. Zde si můžeme prohlédnout kostel sv. Jana Křtitele.


Pro další pokračování na Čeřínek doporučujeme jízdu po silnici, na kterou nás nasměruje zelená značka KČT od ŽST Kostelec. Než pokoříme vrchol Čeřínek, musíme si poradit s vytrvalým stoupáním/2-3/, které je u PRIRODA_DAN_BALOgGHHorních Hutí proloženo krátkým sjezdem. Pro žíznícího cyklistu je možné občerstvení na vrcholu v turistické chatě nebo po následném sjezdu do Dolních Hutí v místním hotelu.
U hotelu je rozcestník, od kterého pojedeme po červené značce 1,5 km k Čertovu hrádku. První polovinu tohoto úseku stoupáme po lesní cestě, poté se červená vydá k cíli přímo lesem, kdežto my budeme pokračovat po lesní cestě. Po chvíli se znovu setkáme s vracející se červenou. Mírně po ní vystoupáme /2/ lesní pěšinou k této zajímavé skupině skal. Čertův hrádek je skupina mrazových srubů vytvářejících mohutnou skalní hradbu. Skály jsou charakteristické lavicovitou odlučností a v jejich horních partiích najdeme torza skalních mís. V okolním bukojedlovém lese jsou četné sutě a kamenná moře.
Po prohlídce tohoto pozoruhodného místa nás čekají krásné 3 km divokého sjezdu v terénu /2-3/ místy /3/. Většinou klesáme lesem mezi balvany a kořeny, ale na závěr si dáme sjezd přes louky a cestu v březové aleji. V městečku Nový Rychnov, kde se uprostřed náměstí vyjímá kostel Nanebevzetí Panny Marie, se můžeme občerstvit před další cestou. U kostela si všimněte smírčího kamene s vytesaným křížem a sekerou. Zajímavá je také socha sv. Jana Nepomuckého v malém parku před renesančním zámkem.
Z Rychnova budeme pokračovat mírným klesáním po opuštěné silnici přes vesničku Rohozná až k mostu přes řeku Jihlavu, za kterým zahneme doleva a po1 km přijedeme do osady Spělov. Celý tento úsek jsme mírně klesali a tak jsme měli dostatek příležitostí k tomu, abychom se kochali nenápadnou krásou této krajiny a současně načerpali síly k poslednímu většímu stoupání. To nás čeká při překonávání kopců cestou do Jezdovic. Není to ovšem nic dramatického, převažuje obtížnost /2/ a až začneme sjíždět dolů do obce, budeme odměněni krásným výhledem na zalesněný hřbet Brtnické vrchoviny a její významné vrcholy Špičák a Popický vrch.
Z Jezdovic pojedeme sice po frekventovanější silnici, ale protože budeme jen mírně klesat, cesta nám rychle uteče a zanedlouho budeme opět v Třešti, kde náš výlet ukončíme.

Celkem: 48km
Náročnost 2-3

Bez_nzvu

 

 Týdenní menu

23.04-27.04.2018

1. menu 89,-

2. menu 99,-

 

Pondělí

Krkonošské kyselo

1. Šunkové flíčky zapečené,červená řepa

2.Kuřecí steak v medovohořčičné omáčce,bramborové hranloky

Úterý

Hovězí vývar s kapáním

1.Kunětické vejce,bramborová kaše,okurka

2. Španělský ptáček,dušená rýže

Středa

Gulášová

1. Lečo s klobásou,vařené brambory

2.Hovězí maso na pepři, bramborové knedlíky

Čtvrtek

Selská

1. Vepřová játra na cibulce,dušená rýže

2. Plněná vepřová kapsa,opékané brambory

 

Pátek

Dršťková

1. Cmunda po kaplicku

 2. Husarská roláda,bramborové knedlíky,špenát

 

 

Doporučujeme

300g Těstoviny " PENNE ", čerstvá rajčata, ančovičky, olivy, kapary, česnek, směs italských sýrů 99,-

180g Mělnický vepřový řízek, šťouchané brambory s cibulkou, okurka 149,-

200g Marinovaná krkovička, šťouchané brambory s cibulkou, okurka 149,-

150g Grilovaný filet ze pstruha duhového, šťouchané brambory 159,-

150g Grilovaný filet z lososa, grilovaná zelenina 159,-

150g Filet z candáta obecného na másle, restovaná zelenina 159,-

 

 

 

  Seznam alergenů k nahlédnutí na provozovně.

 

 

PÁTKY A SOBOTY DISKOTÉKA U KAPRA VSTUP !ZDARMA!

 

SPORT BAR

 

JAMESON

50,-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKCE

 

main2

kaprik

Kapr ti ukáže cestu k nám

... sleduj kapra