K VÝZNAMNÝM VRCHOLŮM JIHLAVSKA – ŠPIČÁK A ČEŘÍNEK

Z města vyjedeme po trase č. 5090 směr Kostelec, která nás provede kolem zámku a soustavy rybníčků až vystoupáme /2-3/ k památným Douglasovým jedlím. Dál už pojedeme po lesních cestách mírným stoupáním nebo traverzem kolem vrcholu Malého Špičáku a pod Popickým vrchem. Na jednotlivých křižovatkách lesních cest doporučujeme orientaci podle mapy a turistického značení. V závěru této velmi pěkné pasáže nás čeká náročnější terénní sjezd dolů do Kostelce. Zde si můžeme prohlédnout kostel sv. Jana Křtitele.


Pro další pokračování na Čeřínek doporučujeme jízdu po silnici, na kterou nás nasměruje zelená značka KČT od ŽST Kostelec. Než pokoříme vrchol Čeřínek, musíme si poradit s vytrvalým stoupáním/2-3/, které je u PRIRODA_DAN_BALOgGHHorních Hutí proloženo krátkým sjezdem. Pro žíznícího cyklistu je možné občerstvení na vrcholu v turistické chatě nebo po následném sjezdu do Dolních Hutí v místním hotelu.
U hotelu je rozcestník, od kterého pojedeme po červené značce 1,5 km k Čertovu hrádku. První polovinu tohoto úseku stoupáme po lesní cestě, poté se červená vydá k cíli přímo lesem, kdežto my budeme pokračovat po lesní cestě. Po chvíli se znovu setkáme s vracející se červenou. Mírně po ní vystoupáme /2/ lesní pěšinou k této zajímavé skupině skal. Čertův hrádek je skupina mrazových srubů vytvářejících mohutnou skalní hradbu. Skály jsou charakteristické lavicovitou odlučností a v jejich horních partiích najdeme torza skalních mís. V okolním bukojedlovém lese jsou četné sutě a kamenná moře.
Po prohlídce tohoto pozoruhodného místa nás čekají krásné 3 km divokého sjezdu v terénu /2-3/ místy /3/. Většinou klesáme lesem mezi balvany a kořeny, ale na závěr si dáme sjezd přes louky a cestu v březové aleji. V městečku Nový Rychnov, kde se uprostřed náměstí vyjímá kostel Nanebevzetí Panny Marie, se můžeme občerstvit před další cestou. U kostela si všimněte smírčího kamene s vytesaným křížem a sekerou. Zajímavá je také socha sv. Jana Nepomuckého v malém parku před renesančním zámkem.
Z Rychnova budeme pokračovat mírným klesáním po opuštěné silnici přes vesničku Rohozná až k mostu přes řeku Jihlavu, za kterým zahneme doleva a po1 km přijedeme do osady Spělov. Celý tento úsek jsme mírně klesali a tak jsme měli dostatek příležitostí k tomu, abychom se kochali nenápadnou krásou této krajiny a současně načerpali síly k poslednímu většímu stoupání. To nás čeká při překonávání kopců cestou do Jezdovic. Není to ovšem nic dramatického, převažuje obtížnost /2/ a až začneme sjíždět dolů do obce, budeme odměněni krásným výhledem na zalesněný hřbet Brtnické vrchoviny a její významné vrcholy Špičák a Popický vrch.
Z Jezdovic pojedeme sice po frekventovanější silnici, ale protože budeme jen mírně klesat, cesta nám rychle uteče a zanedlouho budeme opět v Třešti, kde náš výlet ukončíme.

Celkem: 48km
Náročnost 2-3

Bez_nzvu

 

 

 

 

Týdenní menu

12.11.2018 - 16.11.2018

1. menu 95,-

2. menu 105,-

 

Pondělí

Květáková

1. Holandský řízek,bramborový salát

2. Uzené koleno,zelí,bramborové knedlíky

Úterý

 Špenátová s houstičkou

1. Kynuté knedlíky s meruňkami a tvarohem

2. Hovězí pečeně na houbách,dušená rýže

Středa

Hovězí vývar s játrovou rýží

1. Hovězí maso vařené,rajská omáčka,houskové knedlíky - těstoviny

2. Smažené žampiony,vařené brambory

Čtvrtek

Boršč

1. Šunkové flíčky zapečené,červená řepa

2. Vepřový závitek,dušená rýže

 

Pátek

Frankfurtská

 1. Hrachová kaše,uzené maso,chléb,okurka

 2. Kuřeví kapsa plněná špenátem,slaninou a nivou,vařené brambory

 

Doporučujeme

300g Těstoviny " PENNE ", čerstvá rajčata, ančovičky, olivy, kapary, česnek, směs italských sýrů 99,-

150g Grilovaný filet z okouna nilského, restovaná zelenina 169,-

150g Filet z candáta obecného na másle, šťouchané brambory s cibulkou 169,-

1/4 Svatomartinská husa pomalu pečená po staročesku, červené - bílé zelí, houskové, bramborové, karlovarské knedlíky, plus dezert domácí perník 259,-

150g Husí játra na cibulce se slaninou, šťouchané brambory s cibulkou 129,-

Svatomartinské menu 359,-

Silný husí vývar s domácími nudlemi a drůbky

1/4 Svatomartinská husa pomalu pečená po staročesku, červené - bílé zelí, houskové, bramborové, 

karlovarské knedlíky

Domácí perník

 

  Seznam alergenů k nahlédnutí na provozovně.

 

 

PÁTKY A SOBOTY DISKOTÉKA U KAPRA VSTUP !ZDARMA!

 

SPORT BAR

 

JAMESON

50,-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKCE

 

main2

kaprik

Kapr ti ukáže cestu k nám

... sleduj kapra